VWmotion.lv • Apskatīt tēmu - AutoFotoOrientēšanās

Citi

AutoFotoOrientēšanās

Reklāma
 

AutoFotoOrientēšanās

Atbildēt Riibeklis » 2012/Jan/20, 16:52

AutoFotoOrientēšanās - Kas tas ir?

Pamatuzdevums
6-10 stundu laikā (atkarībā no gadalaika) dalībniekiem jāatrod kartē atzīmētie punkti (kontrolpunkti) un tur jānofotografējas pie kāda konkrēta objekta. Par katru atrasto kontrolpunktu komanda saņemt noteiktu punktu skaitu. Uzvar tas, kurš ir savācis vislielāko punktu skaitu (summā). Ja savākto punktu summa vairākām ekipāžām ir vienāda, tad pirmo vietu iegūst ekipāža, kura ir veikusi visīsāko maršrutu pēc auto spidometra. Protams, lai būtu sarežģītāk, daži punkti netiek atzīmēti arī uz kartes un lai tos atrastu, nāksies izpildīt kādu loģisku uzdevumu. Sacensību gaitā dalībniekiem ir jāveic arī kādi papilduzdevumi - krustvārdu mīkla, leģendas brauciens, veiklības vai atjautības uzdevums, par kuriem piešķir papildus punktus. Atkarībā no punkta atrašanas sarežģītības pakāpes katram kontrolpunktam tiek piešķirta sava vērtība. Pavisam mēdz būt 60-80 vai pat 100 punkti, kas izkaisīti pa visu organizatoru uzdoto reģionu. Dalībniekiem tiek dota iespēja apmeklēt daudzus kultūrvēsturiskus objektus, kā arī citas interesantas vietas. GPS iekārtas pasākuma laikā izmantot aizliegts.

Kas nepieciešams?
Lai piedalītos sacensībās, nepieciešams: jebkāds satiksmei atļauts vieglais pasažieru automobilis ar OCTA un TA, vismaz divi ekipāžas locekļi (var arī vairāk - cik pieļauj CSN), visiem - digitālais fotoaparāts ar tukšu atmiņas karti, vēlams Jāņa Sētas noteiktā reģiona karte, jo organizatoru izsniegtā ir ļoti smalka un bez definēta mēroga, precīzs pulkstenis vai hronometrs, transportieris (dažreiz ir jāaprēķina azimuti), ceļošanai derīgas pases (ja sacensības notiek arī kaimiņu republikās) un labs noskaņojums.

Norise
Norises dienā noteiktajā laikā un vietā dalībnieki ierodas, reģistrējas un saņem visu nepieciešamo dokumentāciju - karti ar atzīmētajiem punktiem, fotogrāfijas, uzdevumu aprakstu, kurā viss izstāstīts - kas un kā jādara, kontrolkarti, dalībnieka numuru, kas jāuzlīmē uz auto priekšējā stikla labā augšējā stūra. Pirms starta notiek dalībnieku sapulce, kurā organizatori vēlreiz izstāsta sacensību plānu un atbild uz visiem dalībnieku jautājumiem.

Apmēram tā izskatās (gabaliņš) orientēšanās karte, kas tiek izsniegta katrai ekipāžai aptuveni pusotru stundu pirms starta:


Attēls

Ar dzeltenu taisnstūri atzīmētas punktu atrašanās vietas.

Savukārt konkrētās vietas [kontrolpunkti], kas jāatrod, ir safotografētas un arī tiek izsniegtas pirms starta. Apmēram tā izskatās (gabaliņš) fotogrāfiju lapa, ar vietām, kas jāatrod un kur jānofotografējas.

Attēls

Dažas uz fotogrāfijām redzamās vietas nav atzīmētas kartē, bet tās var atšifrēt - piemēram
ceļazīmes << VĒRENE 12 un VECBEBRI 6 >> nav atzīmētas kartē, bet apskatoties uz kartes, saprotot mērogu, var izskaitļot, kur šāds krustojums atrodas. Tur arī jāfotografējas.

Finišā ir jāierodas savā konkrētā minūtē kopš starta, jānodod sava fotoaparāta atmiņas karte un jāpagaida, kamēr organizators to pārkopē. Pēc tam - brīvais laiks, vakariņas un došanās mājās.

Rezultāti tiek paziņoti trīs dienas pēc sacensībām. Uzvarētāju apbalvošana - nākamā "Lielā Orientēšanās Brauciena" dalībnieku sapulcē pirms starta vai ātrāk (pēc vienošanās ar uzvarētājiem).


http://autofotoorientesanas.lv/
Lietotāja avatars
Riibeklis
 
Atbildes: 4455
Pievienojies: 2004/Dec/20, 11:11
Atrašanās vieta: Bieriņi
Braucu ar: Zirgu
Dzinējs: 1

Re: AutoFotoOrientēšanās

Atbildēt Riibeklis » 2012/Jan/20, 16:54

2012.gada sacensību kalendāra projekts

Publicējam 2012.gada autofotoorientēšanās sacensību kalendāra projektu. Precīzi sacensību reģioni tiks paziņoti savlaicīgi.

1.posms - 4.februāris - Madona, Jēkabpils

2.posms - 14.aprīlis - Limbaži, Igaunija

3.posms - 2.jūnijs - Ogre, Koknese

Nakts posms - 30.jūnijs (atsevišķs posms, nav kopējā ieskaitē)

4.posms - 04.-05.augusts Dienvidkurzeme, Klaipēda (Lietuva)

5.posms - 22.septembris - Sigulda, Cēsis

6. posms - 3.novembris - Ērgļi (noslēguma posms un balle)

Novembris - Latvijas Automobiļu Federācijas 2012.gada apbalvošanas pasākums, balle.
Lietotāja avatars
Riibeklis
 
Atbildes: 4455
Pievienojies: 2004/Dec/20, 11:11
Atrašanās vieta: Bieriņi
Braucu ar: Zirgu
Dzinējs: 1

Re: AutoFotoOrientēšanās

Atbildēt Riibeklis » 2012/Jan/20, 16:56

2012.gada sacensību sezonas atklāšana 4.februārī
Jau pavisam drīz – 4.februārī, „Smeceres krogā”, Madonas novadā tiks dots starts aizraujošām autofotoorientēšanās sacensībām „Madona-Jēkabpils”.

Attēls

Sacensību galvenais uzdevums – pēc organizatoru izsniegtās kartes un fotogrāfijām atrast un nofotografēties pie interesantākajiem šī reģiona apskates objektiem, veikt tajos kādu uzdevumu un savā kontrollaikā pēc 7 stundām sasniegt finišu „Ķirsona muižā” pie Viešūra ezera.

Autofotoorientēšanās kā sacensības sevi piesaka jau ceturto sezonu. Šajā laikā dalībniekiem bija iespēja papildināt savas zināšanas par Latvijas vēsturi, dažādu reģionu ievērojamākajiem cilvēkiem, ģeogrāfiju, interesantākajiem tūrisma apskates objektiem, kā arī vienkārši aktīvi pavadīt savu brīvo laiku, gūt pozitīvas emocijas un saņemt ne ar ko nesalīdzināmu adrenalīna devu.

Autofotoorientēšanos var salīdzināt ar pazīstamo „slēpņošanu”. Tikai šajā gadījumā navigācijas iekārtu izmantošana nav atļauta – lai atrastu fotografējamo objektu, jāpaļaujas tikai uz savām orientēšanās spējām, loģiku un prasmi lasīt parasto ceļu karti. Šīs nav ātruma sacensības, visu izšķir pareizi izvēlētā stratēģija, taktika, veiksme vai zināšanas un komandas darbs.

Ar pilnu sparu jau rit sagatavošanās darbi. Šajā posmā Jūs sagaida orientēšanās ar auto, fotografēšanās pie dažādiem interesantiem objektiem, LOBings, labie darbi, mēstuļu sūtīšana u.c. Arī "īpašā odziņa" mums jau ir padomā.

Reģistrācija joprojām turpinās. Dalības maksa - 45 Ls no automobiļa, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā. Atlaide par atsauksmes ierakstīšanu par 2011.gada pēdējo posmu - 5Ls.

Lai piedalītos, nepieciešams vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts, attiecīgā reģiona karte, vismaz 2 cilvēku komanda un labs noskaņojums.

Dokumentu sadaļā publicēts nolikums. Pievērsiet uzmanību - mainījies ir dalības maksas saņēmējs!


Pasākuma norise:

Sestdiena, 4.februāris
8:30 – 09:15 dalībnieku ierašanās, reģistrācija
09:30 dalībnieku sapulce
10:00 pirmā auto starts
17:00 pirmā auto finišs

Otrdiena, 7.februāris
17:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā http://www.autofotoorientesanas.lv

Trešdiena, 8.februāris
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā http://www.autofotoorientesanas.lv

Starts - "Smeceres krogā". Turpat ir pieejamas arī naktsmītnes. "Smeceres krogs" ir sagatavojis dalībniekiem pārsteigumu.

Finišs - Ķirsona muižā. Dalībniekiem būs iespēja paēst vakariņas. Darbosies zviedru galds (zupas, otrie ēdieni, deserti) - 5Ls/pers., bērniem - 2,50Ls.
Lietotāja avatars
Riibeklis
 
Atbildes: 4455
Pievienojies: 2004/Dec/20, 11:11
Atrašanās vieta: Bieriņi
Braucu ar: Zirgu
Dzinējs: 1

Re: AutoFotoOrientēšanās

Atbildēt androns » 2012/Feb/07, 1:09

2012 gada pirmais LOB posms aizvadīts un jāsaka, ka bija interesati - kā vienmēr.
Esam pamainījuši komandas nosaukumu no CDTI uz VWmotion ... tādējādi pārstāvam vwmotion.lv klubu
Cēlāmies 4:30, nesu akumulatoru no siltā dzīvokļa uz mašīnu. No rīta Rīgā -25 grādi. Piešķiļam savu dīzeļgolfu un braucam.

Pirms Madonas rekordzema temparatūra -35 grādi.
Laicīgi ierodamies Smeceres krogā, paņemam pa kafijai, sareģistrējamies un sākam plānot.
Ātri vien pienāk starta laiks ... šoreiz komandā esam 4. Aizmugurējā rindā sēdošajām meitenēm - uzdevums meklēt objektus un skriet fotografēties ... šo uzdevumu ļoti apgrūtina no iekšas aizsalušie aizmugures logi ... regulāri tiek izmantots ledus skrāpis :)
Punkti galīgi nelasās kā parasti ... kaut kāds stīvums samdzenēs. Pēc pirmajiem atrastajiem WP jau tā lieta aiziet raitāk ... papildus grūtību piedod arī foto ar ļoti lielu pietuvinājumu. Uz dienas beigām, kad stūrējam uz finiša pusi atkal ir vairāki WP, kuri nedevās rokās ne pa kam ... izbolījāmies krustu šķērsu ... nu nav un viss.
Elmāra piesolītā policija nekur nebija manāma .... vienīgi aiz Spuņciema sēdēja čaļi jaunajā Tiguan'ā un ķēra uz ātrumu, bet tāpat - baigi nekur nepaskriesi, it sevišķi pa šosejām ... ja vēl tie 60 km/h :)
Auto - nepievīla, ceļi - kā jau LV ceļi ... Aukstumā ledus īsti nebija slidens ... varbūt auto riepas labas ? Radžotās riepas tomēr ir laba izvēle, ja jāpiedalās ziemas LOBos.

Kopumā - kārtējo reizi paldies organizatoriem - bija jauka diena ... gan pavadītā laika, gan arī laika apstākļu ziņā ... Elmārs kā vnm sarunājis labu laiku ;)

Kopumā šjā posmā startēja 47 ekipāžas, no kurām visas arī finišēja.
VWmotion komanda šoreiz palika 16.vietā. Nekas .. nākamreiz centīsimies labāk :)
DSC03564.JPG

DSC03579.JPG

DSC03602.JPG

DSC03610.JPG

:naac:
Lietotāja avatars
androns
 
Atbildes: 10933
Pievienojies: 2004/Jan/26, 15:19
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Tosteri
Dzinējs: 2.0

Re: AutoFotoOrientēšanās

Atbildēt Jacex007 » 2012/Feb/07, 1:35

Malači =D>
Man kaut kā šis lielais aukstums atrunāja piedalīties. Bet nākamajā gan noteikti piedalīšos.

Bet tik tiešām nepārsalāt fočējoties un meklējot īstās vietas?
Lietotāja avatars
Jacex007
 
Atbildes: 117
Pievienojies: 2011/Dec/01, 16:19
Braucu ar: VW Golf 2
Dzinējs: 1.8

Re: AutoFotoOrientēšanās

Atbildēt androns » 2012/Feb/07, 1:49

aukstumu jau juut fotogrāfs un modelis ... bet nav tik traki ... tāpēc ka aukstums, tad organizatori punktus bij salikuši, ka nezmaz no ceļa malas var fočēt :) nebij nekur jāskrien :)
Lietotāja avatars
androns
 
Atbildes: 10933
Pievienojies: 2004/Jan/26, 15:19
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Tosteri
Dzinējs: 2.0

Re: AutoFotoOrientēšanās

Atbildēt Baily » 2012/Feb/08, 11:11

no kurienes tev diizelis, ja bij -35 un gaaja?, statoil taču ir -32 un kirdik?
kura vieta?
Lietotāja avatars
Baily
 
Atbildes: 1696
Pievienojies: 2006/Feb/08, 0:56
Braucu ar: Komerctransportu

Re: AutoFotoOrientēšanās

Atbildēt Riibeklis » 2012/Feb/08, 11:51

Baily rakstīja:no kurienes tev diizelis, ja bij -35 un gaaja?, statoil taču ir -32 un kirdik?
kura vieta?


-32 ir minimala garanteta temp :)
un braucot degviela jau uzsilst :)
Lietotāja avatars
Riibeklis
 
Atbildes: 4455
Pievienojies: 2004/Dec/20, 11:11
Atrašanās vieta: Bieriņi
Braucu ar: Zirgu
Dzinējs: 1

Re: AutoFotoOrientēšanās

Atbildēt androns » 2012/Feb/09, 10:36

nu tas -35 bij tik mazu gabaliņu


tā - pārsvarā -33 apmēram.

un jā - nobraucor no Rīgas līdz madonai dīzels uzsilst,
dīzels no nestes -32 rakstīts - tas nozīmē, ka pie -32 sāks duļķoties ;)

margarīnā viņš saies pie -42 ...
Lietotāja avatars
androns
 
Atbildes: 10933
Pievienojies: 2004/Jan/26, 15:19
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Tosteri
Dzinējs: 2.0

Re: AutoFotoOrientēšanās

Atbildēt Riibeklis » 2012/Feb/27, 14:30

"Lemesele 2012" - 14.aprīlī

Nākamais autofoorientēšanās posms "Lemesele 2012"
Attēls
uzreiz pēc Lieldienām - 14.aprīlī! Reģistrācija jau sākusies. Līdz 29.februārim (ieskaitot) dalības maksa - 35Ls no ekipāžas, neatkarīgi no cilvēku skaita automobilī. No 1.marta līdz 12.aprīlim - 45Ls no ekipāžas. Ierakstot atsauksmi par iepriekšējo posmu, atlaide - 5Ls.Tiem, kam vēl ne reizi nav bijis "āķis lūpā", iesakām izlasīt dalībnieku atsaukmes, apskatīt foto/video sadaļu, izlasīt nolikumu un pieteikties!

Kā vienmēr, mēs liksim braukt, meklēt, varbūt nedaudz paskriet, izdarīt kādu labu darbu un, protams, saņemt kārtīgu veselīga adrenalīna devu

Pasākuma plāns sestdien, 14.aprīlī

09:30 – 10:15 dalībnieku ierašanās, reģistrācija
10:30 dalībnieku sapulce
11:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs

Neoficiālie rezultāti - otrdien, 17.aprīlī, oficiālie - trešdien, 18.aprīlī.

Starts - traktierī/viesnīcā "Pernigele".

Finišs - kempinga "Rakari" krogā.

Piesakies un brauc!


http://www.turismarallijs.com/?o=jaunumi
Lietotāja avatars
Riibeklis
 
Atbildes: 4455
Pievienojies: 2004/Dec/20, 11:11
Atrašanās vieta: Bieriņi
Braucu ar: Zirgu
Dzinējs: 1

Re: AutoFotoOrientēšanās

Atbildēt androns » 2012/Apr/14, 22:27

LOB otrais posms nobraukts ... jāatgūstās un jāsacep atsauksme ;)
:naac:
Lietotāja avatars
androns
 
Atbildes: 10933
Pievienojies: 2004/Jan/26, 15:19
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Tosteri
Dzinējs: 2.0

AutoFotoOrientēšanās

Atbildēt envy » 2012/Apr/15, 6:08

:naac:
Lietotāja avatars
envy
VWmotion atbalstītājs
 
Atbildes: 9016
Pievienojies: 2005/Dec/01, 11:16
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Husky & 911
Dzinējs: 2T & flat6

Re: AutoFotoOrientēšanās

Atbildēt ajms » 2012/Apr/15, 17:25

androns rakstīja:LOB otrais posms nobraukts ... jāatgūstās un jāsacep atsauksme ;)
:naac:

vieta?
AJmotorsports-Auto remonts un apkope(VAG,BMW uc).Jaunas auto rezerves daļas.Jaunas Riepas,diski.
VCDS,AutoCom diagnostika.
Autosports(šoseja,drifts)-risinājumi,konsultācijas,treneris,īre.
t.29217130 (P.O.T.C.P.: 10:00-19:00) ajms2@inbox.lv https://www.facebook.com/ajmotorsports.lv/
Lietotāja avatars
ajms
VWmotion atbalstītājs
 
Atbildes: 15304
Pievienojies: 2004/Feb/08, 17:22
Atrašanās vieta: Riga-Dārziņi-AJmotorsports
Braucu ar: VW Polo 6R ,BMW E60
Dzinējs: 1.6cr, 2,2g/b

Re: AutoFotoOrientēšanās

Atbildēt Riibeklis » 2012/Apr/15, 20:41

rezultāti veel tik buus :)
Lietotāja avatars
Riibeklis
 
Atbildes: 4455
Pievienojies: 2004/Dec/20, 11:11
Atrašanās vieta: Bieriņi
Braucu ar: Zirgu
Dzinējs: 1

Re: AutoFotoOrientēšanās

Atbildēt androns » 2012/Apr/18, 9:29

Atsauksme par LOB#2 :)

Kā vienmēr - liels paldies orgiem par pasākumu.
Šim posmam bija jāgatavojas jau laicīgi, jo bija mājas darbs ... Kādu nedēļu pirms posma sāka tapt stārķis ... baigie mākslinieki starp mums nav, bet kaut kā uzcepām to putnu ;)

No rīta ierodamies laicīgi. Ar savu starta vietu esam apmierināti. Pirms starta organizatori pārbauda manas spējas salikt avārijas trijstūri ... iekļaujos minūtē.
11:21. Startējam. Viss iet gludi - kā plānots. Stārķa ligzdā jāpiestrādā pie stārķa izskata ... nedaudz pabružājies pa garo ceļu. Pēc stārķa ligzdas WP pa ceļam redzam, ka LĀB Hyunai, lai arī brauca dinamiski, tomēr vienā viltīgā līkumā ir izvagojuši uzartu lauku. Palīdzība ekipāžai nebija nepieciešama. Turpinām ceļu. Igaunijas grantinieki pārsteidza. Labi, ka vēl bija ziemas riepas. Šeit ar ne bez tehniskām problēmām. Golfam viena rocenes trose izdomā, ka labāk pašļūks pa ceļa segumu ... tā nu līdz beigām nācās kādas 4 reizes kaut ko mēģināt labot ar savilcēm.
Igaunijā arī aizbraucam pie viena punkta, kur, cik noprotams, ir jābrien iekšā baigā slapjumā ... šo atmetam ... lieki kilometri un laiks. Ir vēl daži punkti, ko neatrodam. Steidzam uz punktīgajiem ... Ogu spēle izrādās pēdējais trases WP. Atgriežoties no ogu spēles stūrmanis paziņo, ka vai nu nekavējam un dabūjam ātruma sodu, vai nu kavējam un nedabūjam ātruma sodu .... nu vai arī dabūjam ātruma sodu un nokavējam ... nu ko - darīju ko varēju ... rezultātā ceļš līdz finišam veikts dinamiski ... ar visu pa zemi šļūcošo rocenes trosi ... un kavētas 2 minūtes, bet ātruma sodu nav :)
Nedaudz apbēdinājums par tik zemu vietu ... bet paši mēs ar šur tur nogļukojām.

Pēc provizoriskajiem rezultātiem - esam 18tie no 102 finišējušām ekipāžām.
Lietotāja avatars
androns
 
Atbildes: 10933
Pievienojies: 2004/Jan/26, 15:19
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Tosteri
Dzinējs: 2.0

Nākošais

Atgriezties uz Citi

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis